Folklórní soubor Písečan

Písečánek

          Bylo nebylo. Dávno tomu. Ani za devatero horami, ani za devatero řekami, ale tady u nás v městě Písek, kde kopcům říkáme hory a kde teče pouze jedna řeka, ale zato zlatonosná, vznikl na popud pana Bečky, kterému všichni „důvěrně“ říkáme „Pan doktor“ folklorní soubor Písečan, s nímž je spjata historie i současnost Písečánku. V souboru se střídali členové a jak šel čas, dospívali a měli se čím dál více rádi. A tak se narodil v zimě roku 2006 Písečánek. Byl to už odmalička kluk jako buk a rostl jako z vody. Tam, kde ostatní zkoušeli první krůčky, on již chodil. Kde ostatní chodili, on běhal, a když ostatní začali běhat, on již nadšeně tančil a ještě si k tomu zpíval…….

          Dnes máme v souboru takových dětí kolem třiceti a do tance nám hraje kapela Parkánek, složená z dětí z písecké ZUŠ pod vedením p. Františka Staňka. Vystupujeme během roku na 12ti až 15ti akcích nejen v Písku a blízkém okolí, ale po celé České republice. Kromě vystoupení také dvakrát do roka pořádáme pro děti taneční soustředění. Písečánek je také zakladatelem a pořadatelem folklorní akce „Stavění máje“.  V této souvislosti je třeba poděkovat městu Písek za podporu, bez níž by činnost souboru byla o něco chudší.

          Snažíme se dětem předat to, co známe z dospělého souboru. Radost z tanečního pohybu, spojeného se zpěvem lidových písniček, trocha hraní, k tomu trocha cestování a poznávání lidí a dětí, které mají stejný koníček. A jelikož společné zážitky spojují, tak v neposlední řadě i utvořit fajn partu.

"Akce a činnost je podporována městem Písek

Písečánek