Folklórní soubor Písečan

Festival Písek

Vážení přátelé folkloru,

nedávno jsme zakončili 26. ročník Mezinárodního folklorního festivalu v Písku a již pracujeme na programu dalšího ročníku. Dnes Vám můžeme prozradit pouze termín 27. ročníku, ale sledujte nás a jistě pro Vás v podzimním odbobí zveřejníme kompletní program.

27. Mezinárodní folklorní festival 18. 8. - 21. 8. 2022

 

Moc se na Vás všechny těšíme.

 

 

 

Indie, Slovensko, Mexiko, Tchaj-wan, Polsko nebo Německo. To jsou jen některé ze zemí, jejichž folklorní soubory vystupují každoročně ke konci srpna na Mezinárodním folklorním festivalu Písek. Jihočeské město Písek hostí tuto tradiční kulturní událost již bezmála třicet let.

Mezinárodní folklorní festival Písek založil MUDr. Milan Bečka. Díky jeho nadšení, ale také díky zapálení čtyřiceti členů domácího souboru Písečan se akce zařadila mezi největší svého druhu v celé České republice. Písek se díky ní pravidelně ke konci léta stává místem nevšedních kulturních zážitků.

Na podiu i v ulicích města zpívají a tančí vystupující nejen ze světa, ale také ze všech koutů Česka. Diváci zde mohou zhlédnout různé kultury, folklorní tance, zvyky a umění. Každý rok také pořadatelé přichází s novinkami, které festival vylepšují. Písečtí diváci si Mezinárodní folklorní festival oblíbili a každoročně se jich na jednotlivá představení přijde podívat více než 3000.

Akce je podporována městem Písek, Jihočeským krajem a řadou sponzorů, kterým tímto velmi děkujeme.